قوانین وعضویت و فعالیت در باشگاه عکاسان جوان

عضویت در باشگاه عکاسان جوان برای عکاسان حرفه ای و آماتور، دانشجویان و هنرجویان و علاقمندان این رشته مجاز می باشد.

مراحل عضویت/ تمدید:

 1. تکمیل فرم درخواست رسمی عضویت و ارائه نمونه عکس جهت احراز کیفیت کاری ،نگرش و گرایش تخصصی عکاس
 2. بررسی درخواست توسط تیم داوری و اعلام نتیجه به متقاضی
 3. تکمیل فرم نهایی و پرداخت حق عضویت
 4. تکمیل مراحل عضویت و صدور و چاپ کارت و ارسال برای عضو

  قوانین و مقررات عضویت و فعالیت عکاسان لبخند

  لبخند توسط باشگاه عکاسان جوان راه اندازی شده تا در راستای حمایت و اشتغال زایی عکاسان به عنوان واسطه بین عکاسان و مشتریان عمل می کند.

  شما هم اگر دوربینی حرفه‌ای دارید، می‌توانید به لبخند بپیوندید، قوانین و مقررات فعالیت را بخوانید و با اجازه مردم در مکان‌های عمومی مانند مقاصد گردشگری به صورت رایگان عکس بگیرید و از لبخند درآمد داشته باشید.

  عکاسان متقاضی فعالیت در لبخند بایستی دارای دوربین حرفه ای و لنز مناسب عکاسی مستند اجتماعی و خیابانی باشند. و همه شرایط و قوانین فعالیت را بطور کامل و دقیق رعایت کنند.

  قوانین فعالیت:

  1. داشتن حداقل سن 18 سال تمام
  2. عضویت در باشگاه عکاسان جوان
  3. داشتن دوربین عکاسی حرفه ای و لنز های مناسب و تجهیزات بروز (ترجیها 50 یا 85 یا لنز تله با دیافراگم باز)
  4. تعهد به تکمیل صحیح و کامل فرم درخواست فعالیت
  5. تامین لوازم (دوربین و تجهیزات عکاسی و کامپیوتر یا لپ تاپ و گوشی مناسب) و نرم افزار و اینترنت مناسب مورد نیاز جهت انجام فعالیت عکاسی و ارسال عکس توسط عکاس الزامی است و لبخند هیچگونه مسئولیتی در قبال این موارد ندارد.
  6. عکاس در هیچ شرایطی حق دریافت وجه از افراد را ندارد. در صورت انجام از لبخند اخراج و تمامی مبالغ مالی موجود در حساب کاربری کسر به حساب لبخند واریز خواهد شد.
  7. عکاس ملزم به رعایت اخلاق حرفه ای و حفظ حریم خصوصی افراد است و فقط با کسب اجازه از افراد مجاز به عکاسی می باشد.
  8. عکاسی ملزم به رعالیت قوانین کشور است و به هیچ عنوان نباید در اماکن ممنوعه عکاسی کند و یا باعث برهم خورد نظم عمومی جامعه شود.
  9. عکاسی از افرادی که قوانین جامعه و کشور را رعایت نمی کنند مجاز نیست و عکاسی ملزم به رعایت مقررات است.
  10. عکاس نباید در اطراف ایستگاه ها و ادارات پلیس ، زندانها ، سفارتها ، مقر نیروهای نظامی و امنیتی و هر جا که عکاسی ممنوع باشد عکاسی نماید.
  11. عکاس در صورتی می تواند در مراکز و مجتمع های خرید، رستورانها ، ساحل ها، کتابخانه ها ،داخل مغازه ها، شهربازی ها،حیاط و باغهای مجتمع های خصوصی و تجاری، بازارها و بازارچه ها، اماکن مذهبی، کنسرتهای موزیک ، تالارهای عروسی و میهمانی ها و سایر رویدادهای هنری، همایش ها، نمایشگاه ها، موزه ها، باغ وحشها، استادیوم ها و باشگاه های ورزشی ، مدارس، دانشگاه ها، مهدکودکها، ادارات بخش دولتی و خصوصی شرکتها حضور پیدا کند و عکاسی نماید که قبل از آن اجازه کتبی و یا شفاهی از مدیران، متصدیان، صاحبان، برگزار کننده ها، و مالکین آنها ( خصوصی یا دولتی) گرفته باشد و اقدام به عکاسی با اجازه از افراد حاضر در این محل ها نماید.
  12. عکاسی از این افراد مجاز نیست: کودکان زیر 18 سال مگر با اجازه از والدین آنها و دریافت شماره تماس از والدین آنها پلیس و سایر نیروهای امنیتی دارای یونیفورم نظامی بخصوص در زمان ماموریت مغازه داران و کسبه، گارسنهای رستوران و کارکنان و فروشنده های مغازه ها و شرکتها ماموران اورژانس و آتش نشانی و سایر افراد ارگانهایی که در حال انجام ماموریتهای فوری و اورژانسی هستند. عکاسی از افراد در اعتراضات، میتینگهای سیاسی، فراخوانهای اعتراضی، شورشهای خیابانی و … کاملا ممنوع هست.
  13. عکاس متعهد به استفاده از خدمات لبخند در راستای قوانین کشور است.
  14. عکاس صراحتاً اعلام می‌دارد که از قوانین مرتبط در حوزه فعالیت خود اعم از قوانین مالیاتی ( مالیات بر درآمد و …) ، صنفی، بیمه و … مطلع بوده و ملزم به رعایت آن ها می‌باشد. در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مربوط از سوی کاربر، هیچگونه مسئولیتی متوجه لبخند نخواهد بود.
  15. عکاس ملزم به حفظ اطلاعات حساب کاربری خود است و مسئولیت تمامی فعالیت های کاربری با نام ایشان به عهده عکاس می باشد.
  16. با توجه به اینکه باشگاه عکاسان جوان صرفا با ارائه خدمات نرم افزاری ارتباط میان عکاس و مشتری را تسهیل کرده است و عکاس تنها “استفاده کننده” از این خدمات می باشد لذا نمی تواند تحت عناوینی چون رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت مدعی حقی از جمله بیمه و استخدام و… باشد.
  17. عکاس متعهد می شود از افرادی عکاسی کند که قابلیت و تمایل به خرید عکس را دارند.
  18. عکاس می‌پذیرد در صورت عدم رعایت هر یک از قوانین لبخند می‌تواند حساب کاربری را مسدود نموده و مانع استفاده از خدمات لبخند شود

  قوانین و شرایط عکاسی:

  1. عکاسی ملزم به عکاسی حرفه ای و رعایت تمامی قوانین زیبایی شناسی برای ثبت یک اثر هنری جذاب می باشد.
  2. لازم است از هر فرد در ژست های مختلف عکاسی شود و حداقل 4 و حداکثر 15 شات عکس جذاب ثبت شود.
  3. از ارسال عکس های ایراد دار و فلو و خراب شده اجتناب کند.
  4. آموزش کار با سایت بطور کامل به عکاس داده می شود و عکاس ملزم است طبق همان آموزش و مقررات عمل کند.
  5. ثبت شماره مشتری در سایت لبخند در لحظه عکاسی الزامی است. در وارد کردن شماره و کد کشور دقت لازم مبذول گردد و از صحت شماره فرد مطمئن شود.
  6. عکس ها صرفا از طریق لبخند برای مشتری ارسال خواهد شد و عکاسی مجاز به ارسال عکس ها برای مشتری نمی باشد.
  7. لازم است در هنگام عکاسی به افراد گفته شود که عکاسی رایگان است اما برای دریافت عکس های بدون واترمارک نیاز به پرداخت می باشد. عکاسان نباید برای جلب نظر مشتری وعده هایی مانند تحویل رایگان عکسها به مشتریان را بدهد و یا آنها را به بهانه مسابقه، چالش، پروژه عکاسی و بهانه های دیگر جلوی دوربین بکشاند. عکاسان باید از همان اول مشتریان را از تجاری بودن پروژه مطلع کنند و به مشتریان و سوژه هایشان اطلاع دهند که دریافت عکسها رایگان نیست.
  8. عکاس ملزم به رعایت مقررات کشور می باشد و لبخند هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم رعایت مقررات توسط عکاس ندارد. در صورتی که قوانین جامعه و کشور توسط عکاسی رعایت نشود لبخند با مسدود سازی حساب کاربری نسبت به اخراج عکاس اقدام می کند.
  9. لازم است عکس ها با سایز اصلی و با رنگ و نور خوب و با فرمت JPG بدون کراپ ارسال شود.
  10. ترجیها عکس ها با بگراند بلور، بوکه و تار با استفاده از دیافراگم باز و لنز های تله گرفته شوند.
  11. کادربندی و ترکیب بندی عکس و دادن ژست و زیبایی شناسی در عکسها اهمیت زبادی دارد و حتما عکاسی با رعایت این موارد عکس های جذاب خلق کند.
  12. عکاس متعهد می شود حداکثر تا 24 ساعت بعد از عکاسی عکس ها را در سایت آپلود نماید. این مورد از طریق اگزیف عکسها قابل بررسی است

  Back to top button